موری اسکندانی یکی دیگر از پوکر بازان ایرانی آمریکایی محسوب می شود که توانسته نام خود را در بین بزرگان این رشته ثبت کند. او همچنین علاوه بر بازی پوکر، در رشته مستند سازی هم فعالیت می کند و توانسته کارهای خوبی را ضبط و روانه بازار کند. او تا به حال چند مستند در مورد این رشته ساخته است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. او از این طریق به رشته پوکر علاقمند شده و به این راه کشانده شده است. روحیه و سبک بازی او زبانزد عام و خاص شده است و در حال حاضر هم یکی از استراتژیست ترین بازیکنان این رشته محسوب می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با این قهرمان بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

زندگینامه موری اسکندانی

زندگینامه موری اسکندانی به چه صورت است؟

موری اسکندانی در ماه بهمن ۱۳۳۴ به دنیا آمده است. گفته نشده است که او در کدام یک از شهرهای ایران متولد شده است اما احتمالا او نیز تهرانی باشد. زمانی که به کشور آمریکا مهاجرت می کند، از تغییرات زیادی فرهنگی بین کشورش و این کشور می گوید و تاکید می کند که در ابتدایی که آمده بودم زبان انگلیسی خوب یاد نداشتم و این کارم را دشوار کرده بود. همچنین تک و تنها بودم و هیچ کس از خانواده و یا دوستانم هم در کنارم نود. سپس در آنها به دانشگاه رفت و از آنجا بود که با یک کازینو آشنا شد.

او خودش می گوید که از دوران کودکی زمانی که تنها ۷ سال بیشتر نداشته، پوکر بازی می کرده است و به این بازی علاقه زیادی داشته است. او تحصیلات خود را در رشته بازاریابی به پایان رسانده است و اتفاقا به دنیا شغل هم بوده و برای چند شرکت هم کار کرده بوده اما حقوق مناسبی را به او نمی دادند و از لحاظ مالی چندان اوضاع مساعدی نداشت تا اینکه تصمیم گرفت این بازی را به صورت جدی تر دنبال کند و وقت بیشتری روی آن بگذارد.

موری اسکندانی کیست؟

موری اسکندانی کیست؟

یکی از ایرانی هایی است که در زمان قدیم به آمریکا مهاجرت کرده است و از همان ابتدا در آنجا تحصیل کرده است. او نیز مانند سایر قهرمانان دیگر این رشته از دوران کودکی به پوکر علاقه داشته است. زمانی که دروس دانشگاه خود را به پایان می گذراند، سعی می کند تا کاری پیدا کند و پس اندازی را برای خود و خانواده اش داشته باشد. اما به هر دری که می زند حقوق مناسبی به او نمید ادند و به همین خاطر از لحاظ مالی در وضعیت بحرانی بود. تا اینکه تصمیم می گیرد که کلا کار کردن را کنار بگذارد و به رشته مورد علاقه خود بپردازد. ناگفته نمایند که همسر موری اسکندانی نیز نقش مهمی در تشویق او برای پوکر بازی کردن داشت. او بالاخره موفق می شود و درآمد بالایی را کسب می کند.

منصور مطلوبی نیز همیشه از سبک بازی این پوکر باز استقیال نموده است و از او به عنوان یکی از برترین های تورنمنت های پوکر یاد کرده است.

موری اسکندانی مستند ساز معروف

موری اسکندانی مستند ساز معروف

اما همانطور که می دانید این قمار باز در کنار بازی پوکر، مستندسازی هم می کند. بهتر است این طوری بگوییم که در کنار مستند سازی در واقع او پوکر بازی می کند. عشق اول او مستند سازی است و توانسته کارهای معروفی را هم روانه بازار کند. او نخستین مستند خود را در مورد پوکر درباره بازی های جهانی ساخته است که حدود یک ساعت زمان آن می باشد.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی متین امینی + لیست دوست دختر های او

همچینن همه چی در مورد پوکر، قهرمانان پوکر، پوکر بعد از تاریکی، داستان های پوکر و صورت شاهان از جمله برنامه هایی است که او ساخته است. بدون شک یکی از مهترین کارهای این مستند ساز پوکر بعد از تاریکی بوده است. او در این برنامه چند سمت از جمله تهیه کننده یا مدیر اجرایی را بر عهده داشت. این مستند از شبکه معروف NBC پخش شد. در این مستند درگیری لفظی شدید بین دو پوکر باز مشهور یعنی فیل هلموث و شاون شیخان را نشان دادند که توجه همگان را به خود جلب کرد.

حقایقی دیگر از موری اسکندانی پوکر باز حرفه ای

حقایقی دیگر از موری اسکندانی پوکر باز حرفه ای

عکس موری اسکندانی در بسیاری از سایت ها دیده می شود که توانسته جایزه های زیادی را کسب کند. او از پورتلند بازی پوکر را شروع کرد و سپس به لاس وگاس رفت. در آن زمان او آماریو اسلیم یکی از بزرگترین و معروف ترین بازیکنان را شکست داده بود. او از سال ۱۹۸۵ میلادی تا سال ۲۰۱۹ میلادی به طور یکنواخت بازی می کرده است. بر اساس آمار او گفته می شود که ۷۹۵ هزار دلار را برنده شده است. همچنین ۱۲۸ هزار دلار بزرگترین رقمی است که او در مسابقات برنده شده است.

اینستاگرام موری اسکندانی

موری اسکندانی یوتیوب و اینستاگرام را به عنوان یکی از مراکز فعالیت های خود انتخاب کرده است. هر چند که او در اینستا فعالیت چندان ندارد اما گفته می شود که نمی تواند تبلیغات در فضای مجازی را نادیده بگیرد. این بازیکن در حال حاضر در اینستا طرفداران چندانی ندارد و نیز هیچ پستی را هم منتشر نکرده است.

پوکر باز ایرانی آمریکایی سرشناس

زمانی که تنها ۷ سالش بود به بازی پوکر علاقمند بوده و برای سرگرمی با دوستانش این بازی را انجام می داده است. خانواده اش تصمیم می گیرد که او را برای تحصیل و نیز زندگی به کشور آمریکا بفرستد و به همین خاطر تنهایی او را به مسافرت می فرستد. او تک و تنها و بدون داشتن دوستی در این کشور زندگی خود را ادامه می دهد و درس خود را در دانشگاه تمام می کند. سپس به رشته پوکر روی می آورد و در کنارش مستند هم می سازد. او توانسته در مسابقات مختلفی شرکت کند.

موری اسکندانی مهاجر

موری اسکندانی مهاجر

پس از این که خانواده اش تصمیم می گیرد که او را تنهایی به این کشور بفرستد، تردیدی در دلش می افتد اما بالاخره بر ترس و شک خود غلبه می کند و به این سفر می رود. او زمانی که به آمریکا می رسد، به عنوان یک مهاجر نه می توانست زبان آنها را خوب بفهمد و نه اینکه از لحاظ مالی در وضعیت خوبی بود. به همین دلیل او خودش گفته بود که سختی های زیادی را کشیده تا بتواند خود را سر پا کند.

حضور موری اسکندانی در مسابقات جهانی پوکر

اما یکی از میدان هایی که او در آن حاضر بوده است تور جهانی است. برد های موری اسکندانی در این دوره از مسابقات همه را متعجب کرد و به همین دلیل است که نام او در حال حاضر بر سر زبان ها افتاده است. او با پوکر بازان معروفی بر سر یک میز نشسته و آنها را یکی پس از دیگری از دور رقابت ها کنار زده و در نهایت توانسته جایزه آن را به جیب خود بزند.

این مطلب را هم بخوانید
پیلار روبیو کیست؟ بررسی قد، وزن و عکس های جدید زن سرخیو راموس

درامد موری اسکندانی

هر چند که گفته می شود او یکی از برترین بازیکنان این رشته است و سابقه زیادی هم دارد که در این رشته فعالیت داشته و تا به حال نیز در برخی از مسابقات حضور دارد، اما تنها حدود یک میلیون دلار از شرکت در مسابقات مختلف توانسته به جیب بزند. او البته در کنار این رشته، در کار مستند سازی هم فعالیت می کند و توانسته مستندهای پرمخاطبی را در زمینه پوکر بسازد. گفته می شود که از به خاطر وضعیت بد مالی خود به رشته پوکر روی آورده است.

مصاحبه با موری اسکندانی

پس از آنکه توانست بر شرایط بد اقتصادی خود غلبه کند و ثروت خوبی را بدست بیاورد، با خیال راحت تر به این رشته پرداخت و موفق شد تا تکنیک های خوبی را بیاموزد. او در مدت کوتاهی رشد چشمگیری در این رشته داشته و از همان ابتدا توجه رسانه ها را به طرف خود جلب کرده بود. پس از هر دستاورد بزرگی که کسب می کرد، رسانه ها روی او زوم می کردند و گزارش می دادند که او یک پدیده است.

موری اسکندانی و آنتونیو اسفندیانی

این قمار باز از گذشته با آنتونیو اسفندیاری دیگر قمارباز ایرانی آمریکایی رابطه خوبی داشته و هر از چند گاهی با همدیگر ملاقات می کنند. گفته می شود که در برخی از موارد از همدیگر کمک می گیرند و در مورد مسائل مختلف از جمله پوکر حرف می زنند.  جالب است بدانید که موری در برنامه های مستند سازی خود از آنتونیو هم دعوت کرده بوده تا در آن شرکت کند که این خود نیز دلیلی بر رابطه گرم این دو می باشد. بسیاری بر این باورند که این پوکر باز با تونی توتونی در ارتباط است که در مصاحبه اخیرش این شایعه کاملا رد شده است.

ورود نام این بازیکن در تالار افتخارات

ورود نام این بازیکن در تالار افتخارات

در سال ۲۰۱۸ میلادی بود که مسئولان تصمیم گرفتند به خاطر خدماتی که او به این رشته انجام داده است و مستندهای خوبی که ساخته است، نام او را در تالار مشاهیر این رشته ثبت کنند. در این سال بازیکنان پوکر به او رای دادند تا نام او را در این تالار ثبت کنند. گفته می شود که او بیش از دو دهه است که در این زمینه فعالیت می کند و نقش مهمی در شهرت این رشته و نیز بازیکنان داشته است.

شغل این بازیکن ماهر

همانطور که گفته شد این بازیکن در ابتدا یکی از بازیکنان برتر پوکر می باشد که توانسته جوایز نقدی زیادی را به جیب بزند که البته در کنار آن به مستند سازی در رابطه به این رشته هم می پردازد که توانسته از آ« طریق هم درآمدی به دست بیاورد.

سوالات متداول

موری اسکندانی اهل کجاست؟

این بازیکن در اصل اهل ایران است و در داخل کشور به دنیا آمده است اما در سن نوجوانی به کشور آمریکا مهاجرت کرده و در آنها تحصیلات خود را ادامه داده است.

موری اسکندانی در چه رشته ای مستند می سازد؟

او علاوه بر بازی پوکر، تا به حال مستندهای زیادی در این زمینه ساخته است و در مورد مسابقات این رشته برنامه هایی را ضبط کرده است.

موری اسکندانی چقدر درآمد دارد؟

دقیقا میزان درآمد او مشخص نیست اما در حال حاضر او هم از رشته پوکر و هم مستند سازی توانسته پول خوبی به جیب بزند.سوالی اضافه کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :