هر تیم برای بازی های خانگی خود نیاز به داشتن ورزشگاه دارد. طرفداران فوتبال معمولا هر استادیوم را مربوط به یکی از تیم ها می دانند. هر ورزشگاه دارای امکانات و ویژگی هایی است که او را از سایر ورزشگاه ها متمایز می کند. استادیوم الدترافورد یکی از استادیوم های لیگ جزیره معروف است که در این مقاله قصد داریم به او بپردازیم. امکانات، ظرفیت و سایر مواردی که در مورد این استادیوم است، را در این مطلب بیان خواهیم کرد. استادیوم الدترافورد یکی از خاص ترین ورزشگاه های دنیا است.

معرفی استادیوم الدترافورد

معرفی استادیوم الدترافورد

استادیوم الدترافورد یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین استادیوم های فوتبال دنیا است. این استادیوم دارای برترین تیم دنیا می باشد و در سراسر دنیا طرفداران بی شماری دارد. این استادیوم بسیار زیبا و جذاب است به طوری که تمام فوتبال دوستان آرزو دارند که حتی برای یک بار در این استادیوم حضور داشته باشند. در سال ۱۹۰۲ نام ورزشگاه نیوتون هیث را به منچستر یونایتد تغییر دادند و همین دلیل کافی بود که مدیران این باشگاه به فکر ساخت یک ورزشگاه جدید برای تیم خود باشند. در سال ۱۹۰۹ باشگاه منچستر یونایتد ساخت ورزشگاه جدید خود را آغاز کرد و نام آن را الدترافورد گذاشتند.

برای احداث و ساخت این ورزشگاه، هزینه های بسیار بالایی استفاده شد و در نهایت استادیومی بسیار زیبا و منحصر بفرد در انگلیس ساخته شد. از آن پس تا به امروز، شیاطین سرخ بازی های خود را درون آن انجام می دهند و طرفداران زیادی در هر ماه برای دیدن مسابقات آن ها به استادیوم مراجعه می کنند. در سال ۱۹۵۸ بد ترین روز برای این باشگاه رقم خورد. در آن روز هواپیمای تیم این باشگاه به طور ناگهانی سقوط کرد و تمامی اعضای شیاطین سرخ کشته شدند و این ورزشگاه به طور ناگهانی تمام اعضای خود را از دست داد. اما این باشگاه هیچ وقت تسلیم نشد و با تلاش بسیار توانست دوباره بهترین بازیکنان را پرورش دهد. بسیاری از افراد این ورزشگاه را به نام استادیوم منچستر می شناسند.

ظرفیت ورزشگاه الدترافورد چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه الدترافورد چقدر است؟

استادیوم الدترافورد پس از استادیوم ومبلی لندن به عنوان بزرگ ترین ورزشگاه کشور انگلستان شناخته می شود. این ورزشگاه تعداد ۷۴ هزار و ۸۷۹ صندلی را درون خود جای داده است. سر بابی چارلتون یکی از ستارگان این باشگاه بود که به این استادیوم، تئاتر رویا ها می گفت و پس از آن همه استادیوم الدترافورد را با این نام نیز می شناسند. در این استادیوم چهار جایگاه وجود دارد که طرفداران می توانند در آن ها جای بگیرند و بازی تیم مورد علاقه خود را تماشا کنند. سر الکس فرگوسن نام جایگاه شمالی این ورزشگاه است. به جایگاه غربی هم بخش استنفورد گفته می شود و سر بابی چارلتون قسمت جنوبی آن است.

این مطلب را هم بخوانید
استادیوم نقش جهان اصفهان ورشگاه خانگی طوفان زرد آسیا

این نام گذاری یکی از جالب ترین نا مگذاری های استادیوم است که توجه افراد زیادی را جلب می کند. در دهه ۶۰ تا ۸۰ بیش تر از ۵۸ هزار نفر در این استادیوم جای می گرفتند اما پس از این که نصب صندلی ها به اتمام رسید این ظرفیت به ۴۴ هزار نفر رسید. اما این گنجایش برای استادیوم بسیار کم بود و به همین دلیل در دهه ۹۰ به فکر توسعه و گسترش این ورزشگاه افتادند. در این طرح در ابتدا تعداد ۲۶ هزار صندلی را به آن افزودند و پس از آن جایگاه اصلی را تا ارتفاع ۶۶ متری بالا بردند و ظرفیت ورزشگاه را به ۵۶ هزار نفر رساندند. اعمال این تغییرات هزینه ای به مبلغ ۱۹ میلیون پوند را در بر گرفت. هم اکنون ظرفیت این باشگاه حدود ۷۴ هزار نفر می باشد. الدترافورد یکی از معروف ترین استادیوم های خارجی فوتبال در جهان است و بازی های زیادی در آن برزار شده است و تمامی طرفداران فوتبال با این مکان آشنا هستند.

استادیوم الدترافورد کجا قرار دارد؟

استادیوم الدترافورد کجا قرار دارد؟

این ورزشگاه در کشور انگلستان قرار دارد. منچستربزرگ، الدترافورد، خیابان سر مت بازبی آدرس دقیق این ورزشگاه است که در انتهای این خیابان قرار گرفته است. راه های ارتباطی زیادی برای رسیدن به ورزشگاه الدترافورد وجود دارد و هواداران می تانند ازطریق اتوبوس، اتومبیل و مترو به این منطقه وارد شوند. ایستگاه مترو Wharfside در خط ترافورد پارک که در جاده ترافورد وارف نزدیک به کانال کشتیرانی منچستر و حوالی استادیوم فوتبال الدترافورد قرار دارد یکی از بهترین راه های دسترسی به این مکان می باشد. ایستگاه مترو Old Trafford که در خط آلترینچام سامانه مترو Metrolink در الدترافورد است و کمی با این مجموعه فاصله دارد اما راه مناسبی برای رسیدن به این ورزشگاه می باش. ایستگاه راه آهن زمین فوتبال باشگاه منچستر یونایتد که همه آن را به نام الدترافورد هالت نیزمی شناسند نیز یکی دیگر از راه های ارتباطی است که در سال ۱۹۳۵ افتتاح شده است اما به دلایلی هم اکنون از آن استفاده نمی شود.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

تیم منچستر یونایتد بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می دهد. تماشاگران در قسمت شمالی این ورزشگاه جای می گیرند که بزرگ ترین سقف بدون ستون در اروپا در این قسمت وجود دارد. برای تکمیل اطلاعات خود می توانید به ورزشگاه الدترافورد ویکی پدیا مراجعه نمایید و توضیحات بیش تری را به دست آورید.

استادیوم الدترافورد در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم الدترافورد در چه سالی ساخته شد؟

این ورزشگاه در سال ۱۹۰۹ احداث شده است. طراح این مجموعه زیبا آرچیبالد لیچ بوده است. این ورزشگاه در تاریخ در ۱۹ فوریه سال ۱۹۱۰ رسما با بازی لیورپول و منچستر یونایتد افتتاح شد.

عکس های استادیوم الدترافورد را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم الدترافورد را می توان در بسیاری از سایت های ورزشی مشاهده کرد. در اینترنت نیز تعداد بسیاری از عکس های این مجموعه ورزشی وجود دارد که با نوشتن نام آن و سرچ کردن می توانید آن ها را مشاهده نمایید. در شبکه های ورزشی نیز تصاویر و فیلم های متععدی از استادیوم های فوتبال پخش می شود. به طور کلی دست یابی به این تصاویر و فیلم ها بسیار آسان است. عکس الدترافورد را در این سایت قرار می دهیم تا بیش تر با این مجموعه بسیار خاص و زیبا آشنا شوید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

در این ورزشگاه از امکانات بسیار مدرنی استفاده شده است. در زیر چمن های زمین بازی سیستم های گرمایشی وجود دارد که از یخ زدن چمن در فصول سرد سال جلوگیری می کند. از این نظر بازیکنان می توانند در فصول سرد سال هم یک چمن مناسب داشته باشند و نگران یخ زدن آن نباشند. در بخش ورودی ین استادیوم سه مجسمه وجود دارد که مربوط به سه بازیکن ستاره به نام های جرج بست، دنیس لا و بابی چارلتون می باشند. موزه یونایتد، رستوران ها، کافی شاپ ها و اتاق ویژه جام ها و قسمت اداری دارد، که از سایر امکانات آن می باشد. در قسمت شرقی هم یک فروشگاه بسیار بزرگ وجود دارد که توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند. مجسمه دنیس لا اسطوره تیم منچستر یونایتد است که مجسمه آن در ورزشگاه به چشم می خورد و به زیبایی این مجموعه افزوده است. این ورزشگاه بیش تر از یک قرن است که از احداث آن می گذرد.

این مطلب را هم بخوانید
معرفی استادیوم ومبلی لندن به همراه امکانات خاص آن

مالک این ورزشگاه کیست؟

از سال ۱۰۹ تا به امروز مالک این ورزشگاه باشگاه فوتبال منچستریونایتد بوده است. در معرفی استادیوم الدترافورد آمده است که مالک این ورزشگاه هیچ تایلی به شریک شدن این ورزشگاه با تیم های دیگر ندارد و می خواهد که تیم منچستر در این مکان همیشه باقی بماند و در خاطرات حک شود.

نوع چمن استادیوم الدترافورد چگونه است؟

در ساخت ورزشگاه الدترافورد از بهترین چمن استفاده شده است. با مشاهده فیلم های این ورزشگاه می توان به کیفیت بسیار بالای آن پی برد. این نوع چمن نیاز به نگهداری زیادی دارد اما این ورزشگاه تمامی موارد مربوط به نگهداری این زمین را رعایت کرده و همیشه چمنی تازه در این ورزشگاه مشاهده می شود.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم الدترافورد برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم الدترافورد برگزار شده اند کدامند؟

در این ورزشگاه بازی های بسیار زیادی انجام شده است که می توان گفت تمامی آن ها از بازی های مهم و حساس بوده اند. جام جهانی سال ۱۹۹۶ در این ورزشگاه برگزار شد. جام جهانی مسابقات راگبی سال ۱۹۹۵ نیز در همین ورزشگاه برگزار شده است. مسابقات جام ملت های اروپا در سال ۱۹۹۶ در این مجموعه ورزشی انجام شده است. فوتبال المپیک سال ۲۰۱۲، فینال لیگ قهرمانان اروپا سال ۲۰۰۳، جام ملت های زنان اروپا سال ۲۰۲۱ و جام جهانی راگبی سال ۲۰۲۱ از دیگر مسابقات مهم در این استادیوم بوده است.

سوالات متداول

 1. استادیوم الدترافورد چند مجسمه دارد و آن ها چه کسانی هستند؟

  در قسمت ورودی استادیوم الدترافورد سه مجسمه وجد دارد که مربط به سه اسطوره تیم منچستر یونایتد به نام های جرج بست، دنیس لا و بابی چارلتون می باشد.

 2. استادیوم الدترافورد چند جایگاه برای تماشا چیان دارد؟

  استادیوم الدترافورد دارای چهار جایگاه برای تماشاچیان است، سر الکس فرگوسن نام جایگاه شمالی این ورزشگاه است. به جایگاه غربی هم بخش استنفورد گفته می شود و سر بابی چارلتون قسمت جنوبی آن است.

 3. آیا استادیوم الدترافورد بزرگ ترین استادیوم بزرگ درانگلستان است؟

  استادیوم الدترافورد دومین ورزشگاه بزرگ در انگلستان است که دارای بزرگ ترین سقف بدون ستون در جهان می باشد.

 4. چه مکان هایی در استادیوم الدترافورد ساخته شده است؟

  در استادیوم الدترافورد فروشگاه بسیار بزرگ، رستوران و کافی شاپ ساخته شده که به جذابیت آن افزوده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :