استادیوم استمفورد بریج نیز از معروف ترین استادیوم های لیگ جزیره می باشد که در شهر لندن انگلستان واقع شده است. ما درباره این استادیوم معروف توضیحاتی در باره ساخت آن و نوع کار کردن معماری آن آماده کرده ایم، پس تا پایان این مقاله با ما همرا باشید.

معرفی استادیوم استمفورد بریج

معرفی استادیوم استمفورد بریج

استادیوم استمفورد بریج از استادیوم های خارجی با معماری بسیار فوق العاده و سطح بالا دربین بهترین های خودش در جهان قرار دارد. این ورزشگاه در بین با قدمت ترین ورزشگاه های جهان به حساب می آید که در نوع خودش جالب توجه است. استمفورد بریج سه سال پیاپی میزبان فینال جام حذفی بود و از این حیث نیز رکورد دار است.

از زمانی که این ورزشگاه تاسیس شده است بازسازی ها و تغییرات بسیاری در آن صورت گرفته و همچنین در زمان بازی ها می‌ توانید بلیط استادیوم استمفورد بریج را به‌ صورت آنلاین خریداری کنید. همچنین می‌ توانید با حضور در محل استادیوم هم بلیط را خریداری کنید اما ممکن است در روز حضور شما ظرفیت ورزشگاه تکمیل باشد.

قیمت بلیط ورزشگاه ۲۰ پوند می باشد و اگر بخواهید به موزه این استادیوم سری بزنید باید ۱۱ پوند را بپردازید. حال ما در ادامه و شاخه به شاخه جزئیات این استادیوم را به شما توضیح خواهیم داد و شما خواهیم گفت که ویژگی هایی را شامل می شود. قطعا آشنایی با این استادیوم برای شما جذاب خواهد بود.

ظرفیت ورزشگاه استمفورد بریج چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه استمفورد بریج چقدر است؟

استادیوم استمفورد بریج که از بزرگترین استادیوم های فوتبال جهان است؛ با ظرفیت ۴۱۸۳۷ نفری دربین ۷ ورزشگاه بزرگ کشور انگلستان قرار دارد و در بین آنان قدیمی تر است. بیشترین تعداد حضور تماشگران در استادیوم استمفورد بریج به سال ۱۹۵۳ برمی گردد که در آن سال و آن بازی که بین تیم های چلسی و آرسنال صورت گرفت، ۸۲۹۰۵ هوادار از نزدیک بازی را تماشا کردند.

علاوه بر رکورد حضور تماشاگر در این ورزشگاه رکورد کم ترین حضور هوادار هم در این استادیوم به سال ۱۹۰۶ باز می گردد که تنها ۳۰۰۰ نفر به استمفورد بریج آمدند، که بازی بین تیم های چلسی و لینکولن بود. همچنین باید بگوییم که از ویژگی های یک استادیوم سطح A ظرفیت آن است که هواداران برای نشستن و راحت بودن در آنجا استفاده لازم را ببرند. باید در مورد این ورزشگاه بگوییم که ظرفیت آن نسبت به بقیه استادیوم ها بسیار کم است، برای همین یکی از نقطه ضعف های این ورزشگاه به حساب می آید. همچنین از همین لحاظ این ورزشگاه بار ها به مشکل برخورده است، پس مدیران آن باید به فکر راه و چاره ای باشند.

استادیوم استمفورد بریج کجا قرار دارد؟

استادیوم استمفورد بریج کجا قرار دارد؟

استادیوم استمفورد بریج در مرکز لندن واقع شده است و در نواحی فولهام می باشد. شما می توانید برای رفتن به این ورزشگاه از اتوبوس های ناحیه فولهام به طرف ورزشگاه استفاده کنید و همچنین قطار های زیرزمینی نیز در لندن وجود دارد که برای رفتن به استمفورد بریج می توانید از آن ها بهره بگیرید. آدرس استادیوم استمفورد بریج به زبان انگلیسی به این صورت است: Stamford Bridge, Fulham Road, London, SW6 1HS. یکی از ویزگی های این استادیوم موقعیت آن است در مکان خوبی واقع شده است و هواداران می توانند با هروسیله ای به آنجا بروند. شما می توانید برای دیدن موقعیت مکانی دقیق این استادیوم، عبارت ورزشگاه استمفورد بریج ویکی پدیا را در مرورگر خود جست و جو کنید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

استادیوم استمفورد بریج محل بازی های خانگی تیم فوتبال چلسی لندن می باشد. قبل از اینکه این استادیوم به چلسی پیشنهاد شود، به تیم فوتبال فولهام پیشنهاد شده بود که باشگاه فولهام آن را رد کرد و سرانجام با توجه به قبول کردن این پیشنهاد از طرف تیم چلسی این استادیوم به آن ها سپرده شده بود. در سال ۱۹۰۴ برادران گاس و جوزف میرز ورزشگاه را خریداری کرده و پس از تا به امروز فقط بازی‌های تیم چلسی در آن برگزار می‌شود. همچنین تیم فوتبال چلسی بازی های خاطره انگیزی در این ورزشگاه انجام داده و این مسابقات در دل هواداران هک شده است.

استادیوم استمفورد بریج در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم استمفورد بریج در چه سالی ساخته شد؟

شروع ساخت استادیوم استمفورد بریج در سال ۱۸۷۶ آغاز شد و یک سال بعد در ۱۸۷۷ میلادی ورزشگاه افتتاح گردید. آرچیپالد لیچ طراح معروف انگلیسی مسئولیت این کار را بر عهده داشت. در سال ۱۸۷۷ استمفورد بریج و یک جایگاه داشت که مجهز به صندلی باشد و بالکن بزرگی نیز در طبقه دوم داشت که هواداران ایستاده بازی ها را تماشا می کردند.

این مطلب را هم بخوانید
شرط بندی روی رئال مادرید در لالیگا + بررسی دقیق از شرایط تیم

آن زمان استادیوم ۱۰۰۰۰۰ نفر ظرفیت داشت، و در سال ۱۹۳۰ تغییراتی در این ورزشگاه صورت گرفت که جزئی بودند و ۹ سال بعد از سال بهره برداری، طبقه دوم نیز مجهز به صندلی شد.در سال ۱۹۶۵ سمت غرب ورزشگاه جایگاه صندلی بررای هواداران ساختند. بازسازی جایگاه غربی هم در سال ۱۹۹۷ آغاز شد و با اندکی تاخیر در سال ۲۰۰۱ به پایان رسید. جایگاه شرقی هم در همین زمان دستخوش نوسازی عظیمی شد.

عکس های استادیوم استمفورد بریج را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس استادیوم استمفورد بریج، شما می توانید به مرورگر خود سر بزنید و عکس های این استادیوم را ببینید و یا حتی می توانید عبارت انگلیسی photos of Stamford Bridge stadium را در مرورگر خود جست و جو کنید و نیز می توانید به صفحه اینستاگرام این باشگاه مراجعه کنید، همچنین شما می توانید به وب سایت تیم فوتبال چلسی هم در مرورگر مراجعه کنید تا هم از اطلاعات باشگاه فوتبالی چلسی و نیز ورزشگاه این تیم دیدن کنید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

 تیم های فوتبال برای جذب هواداران خود باید دارای ورزشگاه با امکانات و استاندارد های درجه A باشد که استادیوم لومیرز به خوبی این امکانات را دارد. از این امکانات می توان به رختکن به طور جداگانه برای بازیکنان و داوران ( ۴ رختکن مجهز برای تیم ها و ۱ رختکن برای داوران)، دارای کابل کشی مناسب برای پخش مسابقات زنده، وجود نورافکن های استاندارد و جریان کافی برق، دارای اتاق کنفرانس مطبوعاتی با داشتن ظرفیت حدود ۱۰۰ نفر و امکانات مورد نیاز برای عکاسان، دارای اتاق کنترل دوپینگ و اتاق مراقبت های پزشکی و … اشاره کرد. باید بگوییم امکانات ورزشگاه استمفورد بریج در سطح A یوفا قرار دارد و نکته مثبت آن گرمایش از کف چمن است که در هنگام برف یخ زدگی صورت نگیرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه باشگاه فوتبال چلسی است و به صورت اختصاصی آن را اداره می کند. در اینجا می توانیم توضیح مختصری در مورد باشگاه چلسی بگوییم. تیم چلسی در لیگ انگلستان بازی می کند و درسال ۱۹۰۵ تاسیس شده است و همچنین ۸ قهرمانی در جام حذفی و ۵ قهرمانی در جام اتحادیه در لیگ انگلستان دارد. چلسی نیز ۲ قهرمانی در جام اروپا و ۲ قهرمانی در سوپرجام و دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و نیز ۲ قهرمانی در لیگ اروپا در کارنامه خود دارد.

نوع چمن استادیوم استمفورد بریج چگونه است؟

نوع چمن استادیوم استمفورد بریج چگونه است؟

نوع چمن استادیوم استمفورد بریج ترکیب مصنوعی و طبیعی است. شما قطعا از چمن طبیعی اطلاع دارید پس ما ساختار چمن مصنوعی را به شما توضیح خواهیم داد. چمن مصنوعی نوعی الیاف مصنوعی است که از برگ های چمن تقلید می کند ، روی پارچه پایه بافته شده کاشته می شود و در پشت با یک پوشش ثابت که عملکرد حرکت محصولات شیمیایی چمن طبیعی را دارد ، پوشانده می شود. به طور گسترده ای در مکان های ورزشی و تفریحی استفاده می شود. چمن مصنوعی از سه لایه ماده تشکیل شده است. لایه پایه از لایه خاک متراکم، لایه شن و آسفالت یا لایه بتونی تشکیل شده است. نگهداری از این نوع چمن بسیار آسان است.

این مطلب را هم بخوانید
معرفی استادیوم دالوز ورزشگاه خانگی تیم بنفیکا پرتغال

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم استمفورد بریج برگزار شده اند کدامند؟

در آوریل ۲۰۰۹ بازی لیورپول و چلسی که این بازی با نتیجه ۴ بر ۴ به پایان رسید. بازی های بین المللی به یاد ماندنی که در این ورزشگاه انجام شده اند عبارتند از تیم آماتور انگلیس 9 – 1 هلند – 190انگلیس 1 – 0 اسکاتلند – 1913 انگلیس 6 – 0 ولز – 1929 انگلیس 4 – 3 اتریش – 1932 انگلیس 4 – 1 سوییس – 1946. همچنین بازی های بسیار زیادی در این استادیوم برگزار شده است که ما به آن ها نپرداختیم و شما می توانید فیلم های برخی آن ها را در مرور گر ببینید.

سوالات متداول

  1. در چه سالی رکورد بیش ترین تماشاگران در استادیوم استمفورد بریج زده شد؟

    در سال ۱۹۵۳ رکورد بیش ترین تماشاگر در استادیوم استمفورد بریج زده شد.

  2. استادیوم استمفورد بریج در چه سالی افتتاح شده است؟

    استادیوم استمفورد بریج در سال ۱۸۷۷ افتتاح شده است.

  3. چه کسانی استادیوم استمفورد بریج را خریداری کرده اند؟

    ورزشگاه استمفورد بریج را برادران گاس و جوزف میرز در سال ۱۹۰۴ را خریداری کردند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :